Program NK

NOĆ KNJIGE 2020.

OŠ Podmurvice, 23. travnja 2020.

Moto Noći knjige OŠ Podmurvice: „Dobro se dobrim vraća“

Službena vodilja: Knjige/Ljudi/Žene koje/koji su promijenile/promijenili svijet.

Mjesto: padlet https://padlet.com/alidadevi/8bbohgheny3z

virtualni razredi i web stranica OŠ Podmurvice,

virtualni književni susret na Zoom-u

23. 2020. u 18,00 sati.

1. Ana Paljušaj za učenike RN

S obzirom na novonastalu situaciju vezanu uz korona virus, nismo odustali od ideje da održimo Noć knjige u skladu s trenutnim okolnostima i u okvirima odgovornog i mogućeg. Vrijeme koje je pred nama idealno je za druženje s knjigom i čitanje. Iskoristite ga na najbolji način kako biste u ovim izazovnim i neizvjesnošću ispunjenim vremenima pokazali da su čitanje i slušanje priča utočište, utjeha i razbibriga.  Pozivamo vas da poslušate tri priče učiteljice Ane i proslavite Noć knjige na način na koji vam mogućnosti dopuštaju.

1. Ana Marinić i Dijana Toljanić za velike i male.

Špageti za dvoje

Poveznica: bit će dostupna 23. travnja 2020.

Tema: Špageti za dvoje – priča za čitanje, razmišljanje i aktivno sudjelovanje.

Aktivnost: Nakon što pročitate početak priče, riješite zadane pojmove, odgonetke i upite nastavljate svoju avanturu i preko svih nastavaka doći ćete do kraja priče te zaključiti kako se dobro dobrim vraća. Na kraju, umjesto špagetama počastiti ćete nas svojim osvrtom, komentarom ili J.

Potrebno vrijeme za čitanje i sve ostalo:15 min.

1. Romina Raspor Mohorovičić i Alida Devčić Crnić

Žene koje su mijenjale svijet!

Tema: Petaši su čitali lektiru „Priče za laku noć za mlade buntovnice“, Elene Favilli i Francesce Cavallo. To je jedna po mnogočemu posebna knjiga, knjiga koja na jednom mjestu okuplja sto neobičnih i buntovnih žena. Zadatak im je bio pročitati dvadesetak priča. Petaši su izradili  PowerPoint prezentacije tako da su:

a) Na internetu istražili kada se obilježava Međunarodni dan žena i zašto je to baš na taj datum, koji povijesni događaji se vezuju uz njega.

b) Odabrali su tri najzanimljivije žene. Dodijelili im zlatnu, srebrnu i brončanu medalju i objasnili svoj izbor.

c) Pronašli ulicu koja nosi žensko ime. Istražili tko je ona i koji je njezin značaj.

e) Napisali kratku priču o sebi. U čemu su dobri/dobre? Posebni/posebne? Buntovni/buntovne?

Iako petaši najviše znaju o ovim strašnim ženama koje su mijenjale svijet pokušaj i ti riješiti ovaj zabavan kviz?!

​3. Nada Kegalj: Soba za bijeg (escape room) za učenike RN, ali nije zabranjeno i za one veće ili odrasle.

Okušajte se u uzbudljivim avanturama vezanim književnim temama!

4. Biljana Grbić, Tamara Juretić, Zorica Rendić, Željka Milošević i Alida Devčić Crnić s prvašićima te 3.a i 2.b razredom.

* splet proljeća, u kojem se uči  prvi put voziti bicikl dok cvjetaju  prekrasne grane i dječaci postaju Hrabrice ne samo u vožnji nego i u čitanju. Da bi sve ovo shvatili obvezno otvorite rubriku Hrabrica, proljeće i prvo čitanje!

5. Nikolina Vukelić za Predmetnu nastavu: Žena koja je promijenila naš svijet – Ivana Brlić Mažuranić.

6. Denis Pilepić, Tea Vukić i Alida Devčić Crnić s učenicima 4.a i 4.b razreda: Predstavljanje programa Čitajmo zajedno, čitajmo naglas zaboravljenu knjigu Grička bakica priča, Zdenke Smrekar.

7. Učenice i učenici vam preporučuju koje biste knjige svakako trebali pročitati i koje biste filmove svakako trebali pogledati!

Priloženi dokumenti:
Erin Jurkovic.docx