Ovaj mjesec: 2096

Osnovna škola Podmurvice je nositelj Erasmus+ akreditacije.

Projekt je usmjeren na rad s darovitim učenicima te učenicima s iznad prosječnim sposobnostima. Naglasak projekta je na učenicima koja su neprimjetna, stidljiva, tiha i povučena s ciljem povećanja dugoročne motivacije za učenje te povećanja samopoštovanja darovitih učenika i učenika s iznad prosječnim sposobnostima.

Ciljevi projekta su:

1. Razraditi program rada s darovitim učenicima i učenicima s iznad prosječnim sposobnostima za za sva nastavna područja, školske aktivnosti te podrška učiteljima u osmišljavanju i provedbi Kurikuluma,

2. Uvesti mentorski rad s učenikom (rad sa stručnjakom određene specijalnosti)u prirodoslovnom, STEM, umjetničkom i humanističkom području (individualno ili u grupama),

3. Formirati vršnjačke i volonterske aktivnosti u svrhu postizanja da učenici prihvate sebe i druge te budu usmjereni na probleme kao izazove.

Ovim projektom Škola nastavlja s Centrom za osobni rast i razvoj kao nadogradnjom prethodnih Erasmus+KA1 projekata. Predviđeno trajanje projekta je 16 mjeseci s datumom početka 1. srpnja 2020. Odgoda aktivnosti zbog pandemije. U projektu će direktno sudjelovati 8 članica i 38 darovitih i iznadprosječnih učenika te njihovi roditelji , indirektno 339 učenika i 36 učitelja. Aktivnosti će se realizirati kroz redovitu nastavu svih predmeta, izbornu nastavu, izvannastavne aktivnosti (debata, Moja Rijeka, Mladi geografi, Mladi znanstvenici) i kroz razne projekte i događaje (Trg znanja, Dan znanosti, Dan darovitih, Festival znanosti).

1. Razvoj novih metoda učenja i poučavanja darovitih učenika i učenika s iznad prosječnim sposobnostima,

2. Razvoj kurikulumske kulture,

3. Razvoj europske dimenzije škole.

Učitelji će svojim mobilnostima poboljšati metode poučavanja, primijeniti nove nastavne metode, implementirati metode kritičkog mišljenja u svakodnevni rad. Učenici će poboljšati strategije učenja, razviti metode kritičkog, kreativnog i divergentnog mišljenja. Edukacijom za građanina Europe razvijat ćemo toleranciju i prihvaćanje svih različitosti. Škola i Centar postat će prepoznatljivi po obrazovanju darovitih učenika i skrbi za njih. Centar za osobni rast i razvoj bit će nositelj ideje da škola dobije naziv Europskog talent pointa.

Voditeljica projekta: Nada Kegalj – psihologica.