Ovaj mjesec: 2084

Vizija i misija Škole

Vizija

Želimo provjerenim vrijednostima i suvremenim metodama poticati osobni razvoj učenika i učitelja te multikulturalnu svijest u svrhu bolje integracije europskog prostora i stvaranja kreativnog radnog okruženja. Razviti kod učenika specifična znanja, vještine i kompetencije osposobljavajući ih time za život prema zahtjevima suvremenog društva, znanstvenih spoznaja i dostignuća.

Misija

Škola će poučavanjem građanskog odgoja, stranih jezika i ekologije njegovati kulturu društveno odgovornog ponašanja i socijalnog poduzetništva, dok će kroz umjetnost i sport poticati osobni razvoj i zdrav život. Učiti učenike kako učiti. Naše ciljeve ostvarivat ćemo kroz obavezne i izborne nastavne predmete, izvannastavne aktivnosti, dodatnu i dopunsku nastavu, učeničku zadrugu, radionice, debatu, sportske aktivnosti i projekte. Učitelji će vlastitim primjerom poticati učenike na cjeloživotno obrazovanje. Viziju ćemo ostvarivati ohrabrivanjem, toplim riječima, pružanjem potpore, poticanjem kreativnosti, međusobnim slušanjem i razumijevanjem.

Školske godine 2006./2007. proglašeni smo najuspješnijom odgojno obrazovnom ustanovom Primorsko – goranske županije.

Povodom 120. obljetnice 2006. godine izdali smo Monografiju CD školskog zbora.

Za ostvarene rezultate u odgoju i obrazovanju, 2006.godine dobili smo Grb Grada Rijeke.

Nakon Trećeg susreta hrvatskih kvalitetnih škola, izdali smo knjigu Svaka škola može uspjeti.

Naša škola je “Forumova škola “- Forum za slobodu odgoja dodijelio nam je priznanje za promoviranje ciljeva FSO, primjenu suvremenih odgojno-obrazovnih metoda u nastavi te demokratizaciju i unapređenje ukupnog života škole. Nada Kegalj dobila je priznanje  Forumovog učitelja.

Naša škola ima plaketu " Škola bez nasilja ", UNICEF-ovog projekta "Za sigurno i poticajno okruženje u školama"  -  Stop nasilju među djecom, čime želimo svima poručiti da ne toleriramo nasilje među djecom. Želimo razvijati empatiju, obzirnost, nesebičnost i toleranciju među djecom te ojačati odgojnu komponentu škole. U sklopu Projekta  trudimo se uključiti roditelje u sve naše aktivnosti i senzibilizirati lokalnu zajednicu za problem vršnjačkog nasilja. Školske godine 2008./ 09. godine obnovljen nam je status Škole bez nasilja.

Naša škola je ispitni centar za polaganje stručnih ispita učitelja pripravnika fizike i psihologije.

Učitelji mentori su: Iva Baraba – učiteljica Povijesti, Sanja Čop Barbarić – učiteljica Kemije, Biljana Grbić - učiteljica razredne nastave, Želimir Lalić – učitelj Biologije, Almedina Mujkanović - vjeroučiteljica, Diana Negovetić - vjeroučiteljica,  Tamara Turić – učiteljica Likovne kulture, Loredana Jakominić - ravnateljica.

Učitelji savjetnici su: Roberta Bonassin – učiteljica Talijanskog jezika, Sonja Valerijev – učiteljica Tjelesno zdravstvene kulture, Alida Devčić Crnić – knjižničarka, Dijana Toljanić - učitelj defektolog, Ana Paljušaj - učiteljica razredne nastave.

Učitelji izvrsni savjetnici su: Senada Tuhtan - učiteljica Fizike, Ana Marinić - učiteljica Geografije; Nada Kegalj - psihologinja.

Ana Marinić voditeljica je Županijskog stručnog vijeća učitelja geografije, Sonja Valerijev voditeljica Županijskog vijeća učitelja tjelesno zdravstvene kulture, Ivana Erak voditeljica je Županijskog stručnog vijeća učitelja njemačkog jezika.

Socijalna pedagogica Dijana Toljanić je koordinator za provođenje CAP programa (protiv zlostavljanja djece) u Primorsko-goranskoj županiji.

Za Medijaciju – rješavanje sukoba među učenicima zadužena je psihologica Nada Kegalj. Za medijaciju se odlučujemo kada želimo riješiti problem i sačuvati odnos, i kad želimo sukob što prije riješiti.

Zajednica tehničke kulture Primorsko – goranske županije dodijelila nam je Povelju za izvanredan doprinos popularizaciji i širenju tehničke kulture među mladima.

Psihologica Nada Kegalj dobitnica je Godišnje nagrade Primorsko goranske županije za postignute uspjehe u odgojno obrazovnom rad, unapređivanju komunikacijskih vještina i pružanju psihološke pomoći učenicima (2008.god.).

Dubravka Dužević  (ravnateljica Škole od 1996. do 2020.) je 2011. god., proglašena najuspješnijim djelatnikom u odgoju i obrazovanju Primorsko goranske županije.

Dana 6. lipnja 2016. godine, u Hrvatskom kulturnom domu na Sušaku, svečano je proslavljena 130. obljetnica OŠ Podmurvice. Tom je prigodom pročelnica za školstvo Sanda Sušanj, u ime Grada Rijeke i gradonačelnika mr. sc. Vojka Obersnela, uručila ravnateljici Dubravki Dužević srebrnjak Grada Rijeke i sliku našeg poznatog slikara Vladimira Udatnya. Povodom obljetnice objavili smo i cd učiteljskog zbora Škole.

Psihologica Nada Kegalj dobitnica je godišnje Nagrade Ivan Filipović za 2019. godinu. „Nagradu Ivan Filipović“ dodjeljuje Republika Hrvatska za značajna ostvarenja u odgojno-obrazovnoj djelatnosti i predstavlja najviše priznanje djelatnicima u odgoju i obrazovanju.

Školske godine 2022./2023. proglašeni smo najuspješnijom odgojno obrazovnom ustanovom Primorsko – goranske županije.