Ovaj mjesec: 2088
Čitanjem do zvijezda 2016./2017.

Državno natjecanje u znanju i kreativnosti "Čitanjem do zvijezda" 2017.

U petak, 5. svibnja, u Čakovcu je održano 4. nacionalno Natjecanje u kreativnosti i znanju za osnovne škole - Čitanjem do zvijezda.

Natjecanje Čitanjem do zvijezda sastoji se od dva dijela - kviza znanja i prezentacije plakata, a istim se potiče čitanje s razumijevanjem, istraživanje, otkrivanje i kreativno stvaranje.

Naša učenica Lena Matejčić s mentoricom Tijanom Krmpotić i knjižničarkom  predstavila je plakatom Ljepota različitosti OŠ Podmurvice i svoj kreativni dojam pročitanih knjiga.

Ponosni smo činjenicom da se 26 ekipa u kvizu znanja i 24 natjecatelja u kategoriji plakata sa svojim mentorima, ukupno 170 gostiju iz 17 županija Republike Hrvatske i dragim gostima iz Republike Srbije, težilo vinuti čitanjem do zvijezda - kazali su organizatori.

PGŽ u Čakovcu

Organizatori ovog složenog natjecanja su Županijsko stručno vijeće školskih knjižničara Međimurske županije i Hrvatska mreža školskih knjižničara, a dobrim domaćinima pokazale su se Srednja škola Čakovec i III. OŠ Čakovec.

Županijsko natjecanje u znanju i kreativnosti "Čitanjem do zvijezda" 2017.

Županijsko natjecanje „ Čitanjem do zvijezda“ provedeno je 27. veljače 2017. od 9:00 do 14:00 sati u knjižnici OŠ Podmurvice u Rijeci. Već treću godinu to se natjecanje provodi u našoj školi.

U testu znanja  je sudjelovalo 24 učenika iz osam osnovnih škola: Podmurvice, Ivana Zajca, Nikola Tesla, „Srdoči“, Pećine, Brajda iz Rijeke, OŠ „Klana“ iz Klane i OŠ Dr. Branimira Markovića iz Ravne Gore, a sedam ih je predstavljalo kreativni uradak – plakat.

Poredak najboljih je sljedeći:

Škole i zbrojeni bodovi najboljih ekipa:

1. OŠ Ivana Zajca, Rijeka = 103 boda

Ekipa u sastavu: Matea Mijolović, Maja Marković, Ella Švaljek, mentorice Koraljke Mahulja Pejčić.

1. OŠ Brajda, Rijeka = 98 bodova

Ekipa u sastavu: Lucija Pejković, Lucija Rukavina, Lucijan Mofardin, mentorice Tatjane Krpan Mofardin.

Poredak najboljih kreativnih plakata: 1.OŠ Podmurvice

Plakat je prezentirala Marta Laco, mentorice Tijane Krmpotić.

2. OŠ Klana Plakat je prezentirala Evelin Miličić, mentorice Ksenije Sobotinčić Štropin.

Zadatak učenica koje su pročitale tri knjige: M.Gavrana: Zaboravljeni sin, Z. Pongrašića: Gumi, gumi i D. Miloša: Bijeli klaun bio je napraviti  plakat na temu Ljepota različitosti kojim učenik treba prikazati svoj doživljaj i emocije vezane uz ljepotu različitosti, poštivanje tih različitosti među ljudima, i na temelju pročitanih knjiga dati poruku publici i sl.

Nagrade najuspješnijim učenicima i ove je godine osigurala Nakladnička kuća Profil- Klett.

Školsko natjecanje

Dana 9. prosinca 2016. od 11,00 do 11, 45 sati  u OŠ Podmurvice proveli smo Školsko natjecanje u znanju i kreativnosti „Čitanjem do zvijezda“. U komisiji su bile učiteljice HJ Tijana Krmpotić i Sara Livaić te knjižničarka  Alida Devčić Crnić.

Sudjelovalo je šest učenica, a najbolji rezultat postigle su tri učenice:  Petra Pilipović, Lena  Matejčić i Lucija Jadrić, mentorice Tijane Krmpotić i one će ići na Županijsko natjecanje. U pričuvi je učenica Marta Laco.

Natjecanje se satoji od dva dijela: kviza znanja i prezentacije plakata. Sva pitanja u kvizu  odnosila su se na tri zadane knjige:

1.Miro Gavran: Zaboravljeni sin

2. Damir Miloš: Bijeli klaun

3. Zoran Pongrašić: Djevojčica koja je preskočila nebesa ili Gumi - Gumi.

Tema ovogodišnjeg natjecanja bila je "Ljepota različitosti“.