Školski projekt Tičeš me se

Pozivamo vas na sudjelovanje u akciji naše škole kojom ćemo prikupljati pomoć za potrebite.

Voditeljice Projekta su Ana Marinić i Dijana Toljanić. Nositelji Projekta: Ana Škrlj, Diana Negovetić, Nikolina Vukelić, Roberta Bonassin, Tamara Turić, Zorica Rendić, djelatnici škole.

Uspješno smo priveli kraju i našu drugu aktivnost iz Projekta Tičeš me se – humanitarnu akciju za Azil za pse Društva za zaštitu životinja Rijeka!

U petak, 14. veljače, na Valentinovo, učenici naše škole: Nikola, Lovro, Lana, Zvonimir, Ana Lucija, Rafaela, Roza, Amina, Nika,Tia, Anamarija , Lea, Tea, Veronika, Marin i Patrik u pratnji učiteljica: Ane Marinić, Dijane Toljanić, Nikoline Vukelić i Zorice Rendić te jedne roditeljice, posjetili su Azil za pse Društva za zaštitu životinja Rijeka. U skladu s poznatom uzrečicom kako ljubav ide kroz želudac i mi smo u goste krenuli s punim rukama (kašetama, kutijama i vrećama) – dekice, hrana, ormice, posudice i još niz potrepština za male šapice našle su put iz srca Osnovne škole Podmurvice do tamo gdje su bile najpotrebnije. Vrijedni volonteri  Društva za zaštitu životinja Rijeka ispričali su nam o smještaju, brizi i jednom običnom danu njihovih štićenika. Imali smo priliku upoznati se s radom Azila, prošetati po prostoru, razgledati pse, družiti se s njima, postavljati pitanja. Tako smo saznali da u azilu svakodnevno boravi oko sto životinja i da su svi koji se brinu o životinjama volonteri koji ih svakodnevno hrane, čiste, vode ih u šetnju, pružaju im zdravstvenu njegu, pažnju i sve ostalo što im je potrebno. Posla ima pa im je i pomoć uvijek dobrodošla. Budući da je rad u azilu vrlo zahtjevan, a sredstva skromna, hvala svim volonterima koje svojim radom pridonose osvještavanju problema nezbrinutih i napuštenih životinja.

Vita, Max, Rudi, Jazo, Nina i brojni drug dlakavci veselo su nas dočekali mašući   repićima i tražeći male ručice koje će ih pomaziti i pružiti im malo ljubavi. A ljubavi je toga dana bilo više nego dovoljno!

Učenici su bili oduševljeni posjetom i provedenim vremenom sa štićenicima azila. Rastanak je svima teško pao, pa smo sigurni da ćemo ih ponovno posjetiti. Kako je izgledalo Valentinovo u azilu pogledajte na našim fotografijama.

________________________________________________________________________________________________________________

Dragi učenici, roditelji i učitelji, uspješno smo priveli kraju našu prvu aktivnost iz projekta Tičeš me se i ovim se putem želimo najiskrenije svima zahvaliti na sudjelovanju, trudu i angažmanu jer ste svi zajedno omogućili njenu realizaciju. Prikupljenu hranu i odjeću donirali smo Prihvatilištu za beskućnike, Domu sv. Ane i Socijalnoj samoposluzi. Svi su nas, uz riječi zahvale, srdačno i s radošću primili.