Od 3. do 6 veljače ugostili smo naše drage partnere iz Tavankuta u Vojvodini. Ova suradnja proteže se još od 2019. godine kada smo zajedno počeli raditi na projektu međunarodne suradnje Ministarstva znanosti i obrazovanja. Projekt smo tematski vezali važnost i primjere baštine kao tvorbenog lokalnog identiteta i turističkog potencijala te sudjelovati u aktivnostima čuvanja i promicanja baštine na lokalnoj i nacionalnoj razini.

2019. godine posjetili smo s našim učenicima Tavankut, a ovog su vikenda naši partneri posjetili nas. U goste nam je stiglo 10 učenika, dvoje učitelja i ravnateljica Osnovne škole Matija Gubec iz Tavankuta.

Tijekom dva vrlo aktivna i uzbudljiva te napose poučna dana proveli smo niz zajedničkih aktivnosti.

Prvi dan susreta protekao je u pripremama za Dječju karnevalsku povorku. Gosti obišli su našu školu te zajedno sa našim učenicima izrađivali ukrase za karnevalsku povorku. U povorci smo zajednički sudjelovali kao 51. skupina promičući mir u svijetu. Nakon karnevala zaputili smo se u Dječju kuću upoznati valorizaciju kulturne baštine i opustite se nakon uzbudljivog i pomalo prohladnog dana.

Drugi dan susreta iskoristili smo za obilazak Muzejske zvončarske zbirke u Rukavcu gdje smo naše goste upoznali sa različitim zvončarskim skupinama i gdje smo sudjelovali na radionici izrade zvončarskih ukrasa. Ovaj posjet povezali smo sa dočekom Munskih zvončara na Permanima te sa njima veselo i zaplesali. Nakon ručka došlo je vrijeme za upoznavanje i razgledanje Rijeke što smo i učinili uz upotrebu aplikacije Actionbond. Razgled je završio na Trsatu odakle smo mogli uživati najljepši pogled naš zaljev.

Na dan njihova odlaska, ugostio nas je u svom uredu i župan.

Učenici Osnovne škole Podmurvice koji su sudjelovali u projektim aktivnostima bili su:  Katrin i Karmen Rohaček, Armin Kadić, Mia i Marko Janković, Lana Klarić, Anna Blažok, Andreas Host, Aura Črnac, Adrian Juriša, Claudio Mateljan, Dorijan Bezjak, Jakov Zurak, Lora Prpić, Lorena Batori, Mihaela Stjepić, Taja Mandarić Tomaš, Tara Zurak.

Projektne aktivnosti su vodile Ana Marinić, Dijana Toljanić, Nada Kegalj i Romina Raspor Mohorovičić.