Akreditacija prvi krug: 2021-1-HR01-KA121-SCH-000009372

Trajanje prvog kruga akreditacije: 01/09/2021 - 30/11/2022

Financijska potpora:

Mobilnosti uključuju strukturirane tečajeve (5), job shadowing (1), teaching assignment (1) i mobilnost učenika (1).

Projektni tim učitelja i stručnih suradnika: Iva Baraba - učiteljica povijesti, Roberta Bonassin - učiteljica talijanskog jezika, Loredana Jakominić - ravnateljica, Ana Marinić – učiteljica geografije, Sonja Valerijev – učiteljica tjelesne i zdravstvene kulture, Iva Vukić Antić -  socijalna pedagogica.

Voditeljica projekta: Nada Kegalj – psihologica.

Mobilnost 1.

Projektni tim učitelja: Ana Marinić, Nada Kegalj, Sonja Valerijev, Iva Baraba, Roberta Bonassin

Projektni tim učenika: Neli Blažina, Greta Garcia Tomić, Stela Haring, Nika Maravić, Nora Rus.

U periodu od 30. svibnja do 3. lipnja 2022. god., Erasmus KA1 tim boravio je na mobilnosti u španjolskom gradu Oviedu, u posjetu školi Colegio Amor de Dios de Oviedo. Radni dio mobilnosti obuhvatio je predavanja, radionice i praćenje nastave, ali posebno smo ponosni na učenice koje su odlično predstavile školu i školski Erasmus tim. Škola domaćin organizirala je i zajedničke aktivnosti za učenike i učitelje, a u sklopu terenske nastave posjetili smo znamenitosti grada i regije u kojoj smo boravili. Zahvaljujući ovoj mobilnosti stekli smo perspektivu o obrazovanju u drugoj državi, dobili uvid u svakodnevni rad i radno okruženje, metode i načine rada škole domaćina te s kolegama razmijenili znanja i primjere dobre prakse.

Tijekom boravka u Oviedu vodili smo dnevnik aktivnosti Oviedo, Španjolska.

Mobilnost broj 2.

Izvješće s Erasmsus Akreditacije: Mobilost u Firenci

Objavljeno: 2022-10-29 11:22:05

Ravnateljica Loredana Jakominić, knjižničarka Alida Devčić Crnić, socijalna pedagoginja Iva  Vukić Antić, učiteljica Hrvatskog jezika Nikolina Vukelić i učiteljica Matematike Maša Blečić bile su na mobilnosti u Italiji u Firenci od 26. rujna do 1. listopada 2022.godine.

Pohađale su dva tečaja u Internacionalnoj školi Europass teacher Academy: "Gender and Sexuality: How to Support and Guide Your Students" ("Spol i seksualnost: Kako pružiti podršku i usmjeravati svoje učenike") i "Succesful Strategies for Teaching Students with Special Needs in Every Classroom" ("Uspješne strategije za poučavanje učenika s posebnim potrebama u svakome razredu").

Što su sve naučile i što će od toga primijeniti u svojoj školi izvijestile su na Učiteljskom vijeću 27. listopada 2022.

Uspješne strategije za poučavanje učenika s posebnim potrebama, filmić: Kako svijet izgleda autističnom djetetu te aktivnost Kako izgraditi samopoštovanje pogledali su i ispunili učitelji.

Brojne materijale i poveznice kojima se služe EU učitelji moći će preuzeti svi zainteresirani učitelji, a za učenike će biti organizirane i radionice.

U privitku na web stranici možete vidjeti PPT prezentaciju o edukaciji te promotivni filmić o dojmovima iz Italije: obilazak Firence i njenih znamenitosti te prekrasnih pejzaža Toskane: https://youtu.be/-T9c7-flm8g

Osnovna škola Podmurvice Rijeka