My school, my town, my country

Proljeće dolazi - Natjecanje za najbolju fotografiju

Učenici koji žele sudjelovati u EU projektu  Environment Surrounding Us as a Challenge and Responsibility mogu se javiti na Natječaj za najbolju fotografiju.

Tema: Učenici će fotografirati prirodu koja ih okružuje, a na fotografijama mora biti barem jedan od ovih elemenata: voda, zrak, vatra i zemlja. Možete fotografirati i floru i faunu.

Erasmus tim učitelja i učenika oglašava ovaj natječaj na web stranici škole.

Pravila: fotografije ne smiju biti s interneta. Nagrađivat će se one fotografije s kojih je vidljivo da je to dječji rad.

Svaki učenik može poslati najviše tri fotografije. Najbolje fotografije bit će izložene u školi na zajedničkoj izložbi.

Tri najbolje fotografije bit će nagrađene besplatnim ulaznicama za kino.

Prijevod/ Translate

Spring is coming,the best photo contest

Students who want to participate in the Environment Surrouding Us As A Challenge And Responsibillity project can apply  for the best photo contes.

Topic:the students will take photos of the nature surrounding them and  at least one of these elements should be included:water,air,fire and earth.

Rules:The photos can't be downloaded from the internet.

Only a photo taken by a student can be awarded.

Every student can send maximally three photos.

The best photos will be exhibited at the school exhibition .

Three best photos will be awarded with movie tickets.

Translated: Franka Dujmović

Također vas potičemo da se javite na stranicu: http://www.springalive.net/hr-hr

Spring Alive je međunarodni projekt s ciljem razvijanja interesa djece za prirodu i zaštitu ptica selica kroz sudjelovanje u različitim događajima koje organiziraju BirdLife partneri.

Više o projektu pročitajte pod Opširnije!!!!

Prijavom svog prvog zapažanja lastavice, rode, kukavice, čiope i pčelarice na web stranici www.springalive.net , djeca iz Europe, središnje Azije i Afrike sudjeluju u stvaranju mape migracije ovih ptica, koja se u stvarnom vremenu mijenja sa svakim unesenim zapažanjem.
Spring Alive povezuje djecu, njihove učitelje i obitelji u prijavljivanju prvog zapažanja pet lako prepoznatljivih vrsta ptica selica: lastavice, rode, kukavice, čiope i pčelarice.

Projekt "Spring Alive" jednostavno je proučavanje ptica. Zahvaljujući djeci i odraslima iz cijele Europe svake godine možemo pratiti dolazak proljeća. Sudjelovanje je lako i zabavno. Sve što trebaš učiniti je da svake godine na stranicama Sprin Alive prijaviš svoje prvo opažanje ptica selica.

U nagradnu igru se mogu uključiti sve škole s područja Republike Hrvatske na način da na email adresu springalive@biom.hr pošalju svoja opažanja s naznačenom vrstom ptice, brojem aktivnih gnijezda (ili rupa u slučaju pčelarica) i lokaciju kolonije. Lokaciju možete poslati u obliku GPS koordinata, kao označenu lokaciju na Google maps-u (ili nekom drugom sličnom servisu) ili kao fotografiju sa geo tag-om na pametnom telefonu.

Škola koja prijavi najveću koloniju (najveći broj gnijezda) bilo koje od tri navedene vrste osvaja dalekozor.

objavio: Alida Devčić   datum: 9. 3. 2016.