Važne vijesti o udžbenicima i dodatnim materijalima!

Iz Ministarstva znanosti i obrazovanja potvrdili su nam da će učenici osnovnih škola u cijeloj Hrvatskoj i iduće školske godine dobiti besplatne udžbenike.

To znači da roditelji udžbenike ne kupuju!

Roditelji potpisuju preuzimanje udžbenika na početku školske godine, dok su ih na kraju godine dužni vratiti neoštećene.

Iznimka od ovog pravila su radni udžbenici u nižim razredima koje učenici ispisuju i koje ne vraćaju u školu.

U predstojećoj školskoj godini, Grad Rijeka financirat će i nabavku dodatnog obrazovnog materijala, što znači da roditelji učenika od 1. do 8. razreda ne trebaju kupovati radne bilježnice obveznih predmeta.

Roditelji moraju kupiti likovne mape, nastavne listiće  i radne bilježnice izbornih predmeta te dodatni materijal ako ga razredni nastavnik zatraži.

Roditelji učenika od 1. do 8. razreda ne kupuju udžbenike, ali kupuju likovne mape i dodatni materijal ako ga predmetni nastavnik zatraži. Radne bilježnice iz Informatike za 7. i 8. razred nije potrebno kupovati.

Svi učenici osnovnoškolskog uzrasta koji zadovoljavaju uvjete socijalnog programa grada, dobit će novčani poklon bon za nabavu obrazovnog materijala i pribora.

Učenici razredne nastave koji se nastavu prate prema prilagođenom sadržaju kupuju radne materijale u dogovoru s razrednom učiteljicom.

Učenici petog i šestog razreda  koji nastavu prate prema prilagođenom sadržaju kupuju: radnu bilježnicu iz Engleskog jezika, likovnu mapu i kutiju za Tehnički te radne bilježnice iz izbornih predmeta koje je učenik odabrao (izborni predmeti prema redovnom programu).

Učenici sedmog i osmog razreda  koji se nastavu prate prema prilagođenom sadržaju kupuju: radnu bilježnicu iz Engleskog jezika, Fizike (sa kutijom), likovnu mapu, kutiju za Tehnički te radne bilježnice iz izbornih predmeta koje je učenik odabrao  (izborni predmeti prema redovnom programu).

Popis svih udžbenika i radnih bilježnica pogledajte na sljedećem linku:

objavio: Alida Devčić   datum: 12. 7. 2023.

« Svibanj 2024 »