Sretno osmaši!

Jučer, 21. lipnja 2023., ispratili smo još jednu generaciju osmaša – suzama, zagrljajima i osmijehom! Draga djeco, uspješno ste završili svoju osmogodišnju avanturu i spremni ste za nove izazove. Sretno!

Osmašima se obratila učiteljica Tamara Turić, razrednica 8.c razreda:

Uspjeh nisu nužno odlične ocjene ili skupocjeni predmeti. Uspjeh leži u srcu i njega je najteže dostići no ako se potrudite svakim danom biti bolji, sve će rasti, stvorit ćete sredinu za sebe u kojoj ćete moći biti upravo ono što jeste, bez lažnih maski.

Sve vrijedno najčešće je oku nevidljivo, ali ga svatko od nas može prepoznati. To je onaj trenutak ganuća kada srce i duša zatrepere, sustignu nas suze. Svi to doživimo u trenu kada nas netko duboko takne svojom dobrotom, poniznošću, ljepotom, kada nam je potrebna utjeha, kada znamo da nismo sami. Lijepe vrijednosti se grade malo po malo, a one na kraju čine smisao života. Loši odnosi i nelagode se zaborave.

Ispred vas je vrijeme rada na sebi, prijateljstvima i onom što će za svakog od vas biti vrijedno. Nemojte dozvoliti da ponižavate jer to govori samo o vama, ne o osobi koju ponižavate. Svi smo različiti i imamo jednako pravo na postojanje.

Život je vrijedan i život je jedan, nastojte ga proživjeti dobro, s dobrim ljudima oko sebe, gradeći vrijednosti s kojima ćete moći svakome pogledati u oči, mirno spavati i radosno napredovati. Život je zanimljiva igra koju treba naučiti igrati jer se inače život igra vama. Svaka igra ima svoja pravila, a životna pravila su utkana u integritet svake obitelji.

Sve u što uložite energiju, vratit će vam se, stoga vodite računa koje vrijednosti hranite.

Želim vam sve najbolje u budućem školovanje, da se upišete u škole koje vama odgovaraju. Budite hrabri i ustrajni, borite se za svoje ciljeve i neka vas oni odvedu na put radosti i ljubavi.

objavio: Roberta Bonassin   datum: 22. 6. 2023.

« Svibanj 2024 »