Održana Noć knjige - matineja u OŠ Podmurvice - prvi krug radionica

U OŠ  Podmurvice održano je desetak radionica kojima smo tradicionalno obilježili svečanost knjiga i čitanja. Bilo je tu likovnih, literarnih radova, biblioterapije u kojoj smo tražili knjige koje nam mogu biti lijek u teškim situacijama, obilježili smo 150 godina rođenja Ivane Brlić Mažuranić i 500 godina od smrti oca hrvatske književnosti Marka Marulića.

Pogledajte galeriju u kojoj se vidi da u našoj školi čitanje neće izumrijeti!

1. Naziv radionice: Marko Marulić – tvorac pojma psihologija, predavanje za učitelje, voditeljica: Nada Kegalj, psihologinja.

Predavanje je ukazalo na to da Marulić nije bio samo otac hrvatske književnosti, nego i otac pojma psihologija. Taj je pojam prvi put  upotrijebio Marko Marulić u poznatoj rečenici Fiat Psychologia (hr.neka bude psihologija) u svom dijelu Psichiologia de ratione animae humanae  (Psihologija ljudske duše) iz 1524.godine.

2. Naziv radionice: Čitam, dakle mijenjam se

Voditeljice: Ana Marinić, Dijana Toljanić

Ova radionica okupila je mlade zaljubljenike u čitanje. Sudionici su na radionicu donijeli najdražu knjigu i pročitali odlomak koji ih se najviše dojmio. Nakon svakog pročitanog odlomka razgovarali su o tome kako taj odlomak može pomoći da se mijenjamo (na bolje).

3. Naziv radionice: „Priča - sve što nam treba“

Autor: radionice: Želimir Lalić; učenici-sudionici: 5.c

Učitelj je uveo učenike u priče iz kojih se izvlače pouke i nalaze utjehu u njima, kada se čini da su se našli u bezizlaznoj situaciji. Učenici su se podijelili u skupine, svaka skupina dobila je kopiju jedne priče iz knjige „ Ispričat ću ti priču“, argentinskog pisca i psihoterapeuta Jorge Bucay-a.

Priču su analizirali, komentirali, dojmove prenosili ostalim skupinama i navodili u kojim životnim nedaćama bi im pouka priče mogla pomoći.

objavio: Alida Devčić   datum: 27. 4. 2024.

« Svibanj 2024 »