Nagrada za najuspješnije radove osnovnoškolaca na temu vatrogastva i zaštite od požara

U Osnovnoj školi Podmurvice svečano su dodijeljene nagrada za najuspješnije likovne i literarne radove učenika osnovnih škola na temu vatrogastva i zaštite od požara. Cilj ovog natječaja, šestog po redu, poticanje je stvaralaštva, popularizacija vatrogastva i širenje svijesti o zaštiti od požara kod učenika osnovnih škola.

Nagrade su dodijeljene za literarne i likovne radove Natječaj za izbor najboljih likovnih i literarnih radova u riječkim osnovnim školama raspisala je Gradska vatrogasna zajednica Rijeka u suradnji s Odjelom gradske uprava za odgoj i školstvo, vodeći se mišlju da je preventiva najučinkovitija u borbi protiv požara te da je potrebno od malih nogu učiti kao spriječit požar.

Na natječaj se odazvalo 18 škola iz Grada Rijeke. Ukupno je prispjelo 158 radova, i to: 125 likovnih i 33 literarni uradaka. Povjerenstvo je  izabralo 12 radova učenika koji su osvojili nagrade.

Izvor: http://www.rijeka.hr

Literarni radovi – nagrađeni učenici  nižih razreda

1. nagrada Ivan Rundić, 3. razred, OŠ Trsat, "Pompjeri", mentorica Nina Kamenski
  2. nagrada Silvia Dujić, 3. razred, OŠ-SE San Nicolo, "I pompieri", mentorica Tašana Bobanović
  3. nagrada Filip Pogač, 2. razred, OŠ Srdoči, "Pismo vatrogascima", mentorica Gordana Vukić

Literarni radovi – nagrađeni učenici  viših razreda

1. nagrada Luka Tomaš, 7. razred, OŠ Vežica, "Demon iz boce", mentorica Ester Acinger
  2. nagrada Darijan Jelušić, 5. razred, OŠ Ivana Zajca, "Na kampiranju", mentorica Vesna Božić
  3. nagrada Dino Alić, 7. razred, OŠ Zamet, "Dva lica vatre", mentorica Sanja Andrijević

Likovni radovi – nagrađeni učenici nižih razreda

1. nagrada Adrijan Hiring, 3. razred, mentor, Davorka Grce , OŠ „Nikola Tesla"
  2. nagrada Ivana Babić, 3. razred, mentor, Nina Kamenski, OŠ "Trsat"
  3. nagrada Marin Jureško, 4. razred, mentor, Kari Švenda OŠ "Belvedere"

Likovni radovi - nagrađeni učenici  viših razreda

1. nagrada  Marta Radić, učenica 8. Razreda, mentor Ivan Mrakovčić OŠ "Nikola Tesla"
  2. nagrada Adrijana Osmani, učenica 8. razreda, mentor Ivan Mrakovčić, OŠ "Nikola Tesla"
  3. nagrada Rea Stemberger, učenica, 7. razreda, mentor Ingrid Burić, OŠ "Dolac"

U natjecanju su sudjelovali učenici i viših i nižih razreda osnovne škole Nagrade su uručili pročelnica Odjela gradske uprave za odgoj i školstvo Sanda Sušanj, pročelnik Odjela za gradsku samoupravu i upravu Mladen Vukelić te zapovjednik Gradske vatrogasne jedinice Hinko Mance.

Osim priznanja i monografije "Riječke vatre", nagrađeni učenici dobit će i poklon bonove u vrijednosti od 1.000,00 kn za prvu, 750,00 kn za drugu i 500,00 kn za treću nagradu.

Najbolji radovi biti će izloženi u izlozima Grada Rijeke na Korzu.

Natjecanje se provodi s ciljem pobuđivanja svijesti o zaštiti od požara kod djece, roditelja i nastavnikaVatrogastvo i zaštita od požara ima dugu tradiciju u Gradu Rijeci. Već 1802. godine donesen je pravilnik o zaštiti od požara za slobodnu luku Rijeka, a 1863. osnovan je „Gradski vatrogasni zbor“, prva organizirana vatrogasna postrojba u Hrvatskoj. Godine 1899. osnovano je Dobrovoljno vatrogasno društvo Sušak.
(S.R.)

Izvor:

objavio: Tanja Šuran   datum: 5. 12. 2011.