Najava događaja - županijsko natjecanje iz građanskog odgoja

Dragi učenici, učitelji i roditelji,

Građanski odgoj se u našoj školi nudi kao izborni predmet već petu godinu. Voditeljica je učiteljica Sonja Dragičević. OŠ Podmurvice je jedna od malobrojnih škola koje su uvele ovaj predmet kao izborni.

Ove godine na županijskom natjecanju u OŠ Donja Vežica, koje će se održati 18. ožujka 2011., naši učenici predstavit će se  projektom " Ulična umjetnost ".

Sretno na natjecanju, a ako želite saznati više o projektu kliknite na opširnije!

Projekt "Ulična umjetnost" upućen je na državnu smotru koja će se održati 19. svibnja 2011. godine u Zagrebu. Čestitamo!

Građanski odgoj nas uči kako prepoznati problem, utjecati na rješavanje, biti aktivan građanin u svojoj sredini te na taj način i aktivan kreator svoje budućnosti i javne politike.

Građanski odgoj razvija demokraciju i osvješćuje važnost svakog pojedinca. Svake se godine natječemo na državnoj razini s raznim projektima. Mladi na taj način mogu malo pomalo rješavati  probleme u svojoj sredini i utjecati na promjene u društvu.

Naš prvi projekt se zvao " Škola po mjeri čovjeka" i u njemu smo predlagali da škola umjesto u 8.00 sati počinje u 8,30 sati. Zatim je slijedila " Anoreksija" u kojoj smo pokušali riješiti  problem prehrane mladih. S aktuelnom temom " Pravo lice Facebooka " također smo bili zapaženi.

Ove godine smo izabrali temu " Ulična umjetnost ". Cilj nam je utvrditi koji su grafiti i murali umjetnost, a za koje bi bilo bolje da i ne postoje zbog svoje gluposti i izostanka bilo kakve umjetničke vrijednosti i poruke.

Kako izgleda priprema projekta? Podijelimo se u četiri grupe, a svaka obrađuje jednu temu - osnova, alternativa, plan, postignuća. Nakon sakupljanja podataka stvaramo plakate. Projekt je višemjesečni. Da bismo izrekli i mišljenje učenika proveli smo anketu  o grafitima među učenicima viših razreda. Željeli smo saznati što oni zapravo misle o ovakvoj vrsti umjetnosti.

Anketa o uličnoj umjetnosti

1. Znate li što je ulična umjetnost?   DA   NE

2. Ima li grafita, žvrljotina ili crteža u tvojoj ulici?   DA  NE

3. Voliš li crtati po ulici?    DA  NE

4. Zašto crtaš?

5. Kako ljudi reagiraju na tvoje crteže?

objavio: Alida Devčić   datum: 16. 3. 2011.