KONCERTNA DVORANA VATROSLAVA LISINSKOG U ZAGREBU Koncert TJEDAN GLAZBE ZA MLADE: IMPRESIONIZAM U GLAZBI

Dana 10. travnja 2018. godine održala se cjelodnevna terenska nastava

za učenike 3. – 8. razreda koji su članovi Pjevačkog zbora učenika škole i ostalih izvannastavnih i izvanškolskih glazbenih aktivnosti te za članove Učeničke zadruge „Zeleno srce škole Podmurvice“. Terenska nastava u Zagrebu provedena je u pratnji voditeljica: učiteljica Danijele Vuk, Tamare Turić, Dijane Toljanić i u pratnji asistenata u nastavi Sare Livaić i Saše Smiljanića.

Kulturni dan je počeo koncertom TJEDAN GLAZBE ZA MLADE: IMPRESIONIZAM U GLAZBI u Zagrebu u Koncertnoj dvorani Vatroslava Lisinskog, koji u ovoj sezoni obilježava 15. obljetnicu suradnje s orkestrom Zagrebačke filharmonije i brojnim učenicima iz osnovnih i srednjih škola iz pedesetak mjesta i gradova Republike Hrvatske. Scenski nastup obogatili su brojni učenici Škole suvremenog plesa Ane Maletić, koja čini jezgru hrvatske suvremene plesne scene i plesne pedagogije.

Napisala: Danijela Vuk, učiteljica GK

Izvodila su se orkestralna djela i glasovirska minijatura utemeljitelja impresionizma u glazbi francuskog skladatelja Claudea Debussya  i glasovirska minijatura hrvatskog skladatelja i pijanista Božidara Kunca. Glasovirske minijature izvodio je hrvatski pijanist Berislav Arlavi koji je prisutan niz godina na hrvatskoj i inozemnoj glazbenoj sceni, a nosilac je i brojnih nagrada na republičkim i međunarodnim pijanističkim natjecanjima. U veljači 2017. godine pijanist Berislav Arlavi posjetio je našu Školu kao izvođač na klavijaturama i udaraljkama u glazbeno – scenskoj predstavi „Velika ljubav u cirkusu“.

Nakon koncerta učenici su posjetili Muzej iluzija u centru grada, u kojem se provod opisuje kao intrigantno vizualno, osjetilno i nadasve zabavno iskustvo koje pomiče granice spoznaje.

Zatim smo prošetali do vidikovca u Gornjem gradu čija je ograda ukrašena brojnim ljubavnim lokotima, a na povratku odmorili smo se i zabavili u Mc'Donaldsu (kod rotora) na izlazu iz Zagreba.

objavio: Alida Devčić   datum: 17. 4. 2018.