Proljetni nogometni tuirnir PDB-a

Dana 24.travnja 2015. godine održan je proljetni nogometni turnir svih poludnevnih boravaka pri osnovnim školama Brajda, Zamet, Srdoči, Gornja Vežica, Pehlin i Podmurvice u organizaciji Doma za odgoj djece i mladeži-Rijeka. Kao i prošle godine domaćin turnira je bio PDB-e pri OŠ Gornja Vežica. Obzirom da je ovo već treće nogometno okupljanje možemo reći da je postalo  tradicionalno uz želju  da se i dalje nastavi.

Iako nas je dočekalo kišovito vrijeme ništa nije pokvarilo malim nogometašima uzbuđenje za predstojeće natjecanje. Dočekao nas je dragi kolega Aldo (odgajatelj PDB-a OŠ G.Vežica), koji je svima zaželio dobrodošlicu i puno uspjeha u natjecanju. Ravnateljica škole kao i naša ravnateljica Doma proglasile su turnir otvorenim. Uslijedilo je izvalačenje parova te je lopta krenula s centra u zakazano vrijeme -  11,00 sati. Zbog vremenskih prilika natjecanje je krenulo u dvorani, a poslije smo se preselili na vanjski teren gdje smo bili do kraja. Bilo je zadovoljstvo gledati naše male nogometaše koji su se trudili pobijediti i postići što bolje rezultate. Posebno smo ponosni i sretni  što smo uz razonodu pokazali korektno ponašanje, lijepo se družili, učili toleranciji i bez obzira na rezultate bili zadovoljni svojim postignućima.

Po završetku turnira sve su ekipe dobile zaslužena priznanja, tri prvoplasirane ekipe diplome, a proglašeni su i najbolji igrač, golman i strijelac turnira. Iako rezultat nije najbitniji, mi smo osvojili treće mjesto. Za PDB-e OŠ Podmurvice igrali su: Šerife Beljulji (kapetanica), Božo Josipović, Tino Qazimi, Ivan Tutić, Ernest Čajić, Muharem Azemi i Halil Beljulji uz trenersku palicu odgajateljica Sandre i Jele. Na našu radost pridružila nam se učiteljica Aida Marković Kranjčec, koja je došla u školu radi preuzimanja  matematičke nagrade s učenicom Alinom.

Nakon svečanog zatvaranja turnira svi smo se sretni, umorni i ispunjeni vratili svojim kućama uz obećanje da ćemo se družiti i dogodine.

Korisnici i odgajateljice PDB-a pri OŠ Podmurvice

objavio: Alida Devčić   datum: 29. 4. 2015.