Udžbenici

Sukladno članku 14. Zakona o udžbenicima i drugim obrazovnim materijalima za osnovnu i srednju školu (Narodne novine, broj 116/2018.), sredstva za nabavu udžbenika za obvezne i izborne nastavne predmete učenicima osnovnih škola osigurana su u Državnome proračunu.
Udžbenici nabavljeni sredstvima Državnoga proračuna vlasništvo su Škole, učenici ih koriste te ih na kraju školske godine vraćaju u kompletu neoštećene.

Iznimka od ovog pravila su radni udžbenici u nižim razredima koje učenici ispisuju i koje ne vraćaju u školu.

Udžbenike za školsku 2023./2024. godinu učenici će preuzeti u školi početkom nove nastavne godine.

U predstojećoj školskoj godini, Grad Rijeka financirat će i nabavku dodatnog obrazovnog materijala, što znači da roditelji učenika od 1. do 8. razreda ne trebaju kupovati radne bilježnice obveznih predmeta. Roditelji moraju kupiti likovne mape, nastavne listiće,  i radne bilježnice izbornih predmeta te dodatni materijal ako ga razredni nastavnik zatraži.

Svi učenici osnovnoškolskog uzrasta koji zadovoljavaju uvjete socijalnog programa grada, dobit će novčani poklon bon za nabavu obrazovnog materijala i pribora.

Molimo Vas, obratite pozornost na nekoliko važnih napomena:

Udžbenici su besplatni i ne treba ih kupovati - čak i udžbenici izborne nastave su besplatni! Roditelji učenika od 1. do 8. razreda ne trebaju kupovati radne bilježnice obveznih predmeta jer ih ove godine financiraju iz proračuna Grada Rijeke.

Besplatni udžbenici su vlasništvo Škole i učenici ih na kraju školske godine vraćaju u kompletu neoštećene.

Dopunska i pomoćna nastavna sredstva ( zbirke zadataka, kutija za tehničku kulturu, pribor za istraživačku nastavu, likovna mapa, atlas) nabavljaju roditelji samostalno.

Vjeronauk: RKT i Islamski, Talijanski jezik i Njemački jezik su izborni predmeti.

Informatika je u svim razredima  izborni  predmet osim u 5. i 6. razredu,  u kojima je obvezni predmet! Radne bilježnice iz Informatike za 7. i 8. razred nije potrebno kupovati.

TALIJANSKI JEZIK

Učenici 5.a i 5.b razreda za nastavu Talijanskog jezika razreda kupuju radnu bilježnicu Ragazzini.it 2.

Učenici 5.c razreda za nastavu Talijanskog jezika kupuju radnu bilježnicu Ragazzi.it 1.

Učenici 8. razreda za nastavu Talijanskog jezika ne kupuju pribor već će koristiti udžbenik i radnu bilježnicu koju su koristili u šk. god. 2022./23.

U privitku su popisi udžbenika i radnih bilježnica po kojima će se u OŠ Podmurvice raditi u školskoj godini 2023./2024. Narudžbenice su Narodnih novina, ali Vi možete odabrati prodavaonicu ili knjižaru po svom izboru.

« Veljača 2021 »