Učenice Z- generacije

Mjesečna kolumna: Učenice Z- generacije

Autorice: z- šestašice

Pozdrav svima!

Ovo je naše prvo obraćanje vama i odlučile smo vam na samome početku objasniti zašto se nazivamo učenicama Z- generacije. Radi siguronosnih razloga i raznih (pomalo negativnih) događaja koji se  znaju dešavati na javnim mrežama, zasad vam nećemo otkriti naša imena. Što nam Internet kaže o iGeneraciji / Z- generaciji?

Podaci s interneta glase ovako:

Koliko god generacija mladih koja sada vlada radnim tržištem bila jaka i obrazovana, nadolazeće generacije će ju vrlo vjerojatno 'pojesti za doručak'. Naime, na mnogim stručnim portalima objavljuju se radovi o takozvanoj generaciji Z, koja će biti naprednija i brža od svih dosadašnjih generacija. Djeca rođena između 1995. i 2005. godine su takozvana iGeneracija, odnosno generacija interneta.

Oni su rođeni u potpuno kompjuteriziranome svijetu, a kolikogod to nama bilo apstraktno, njima će virtualni svijet biti jednako važan kao i fizički svijet u kojem se krećemo. Ova djeca brzo će preuzeti vodeće pozicije, a svi koji se sada smatraju informatički pismenima za njih će biti potpuni amateri, jer će zbog napretka tehnologije dok su još mali, učiti najbrže.

Kao što je to nekad bio televizor, pripadnici generacije Z će imati pregršt 'must have' predmeta u svome domu, međutim ovim klincima će nedostajati socijalnih vještina. Oni zbog silne tehnologije neće toliko njegovati osobni kontakt, no kako stručnjaci tvrde, to im i neće biti potrebno. Na poslovima budućnosti njegovat će se individualni 'multitasking', odnosno istovremeno obavljanje više radnji.

Mi ćemo se potruditi pisati vam o svim tim važnim predmetima koje imamo i koje koristimo, kojima smo okružene. Otkrit ćemo vam da obožavamo životinje i da je naš najbolji prijatelj: mobitel. Tako je izgleda sa svima koji žive u našem dobu.  Svaki ćemo vam mjesec otkrivati i poneke savjete o ljepoti i modi.

Ono što vam želimo posebno naglasiti: u školski hol postavit ćemo Kutijicu pitalicu. U nju možete ubacivati pitanja koja vas muče i na koja želite dobiti odgovor, a mi ćemo se potruditi svim snagama dati vam odgovor na sva vaša pitanja.  Pročitale smo na Internetu da je sudbina naše generacije da izgubi osobni kontakt pa smo se malo raspitale što bi to značilo za nas. Shvatile smo da ne želimo da se tako nešto ostvari i da bismo voljele njegovati dobre međuljudske odnose, prijateljstvo i povjerenje, stoga i donosimo ovaj izum Kutijice pitalice . Vi ćete se tako prisjetiti pisanja pisma, što je danas rijetkost, a mi ćemo vam odgovarati putem naše kolumne, novog načina komuniciranja putem medija.

Radujemo se vašim pitanjima i nadamo se da ćete pratiti našu kolumnu.

Učenice Z- generacije

Što se  (nije) nosilo ovoga ožujka!

In

Poderane traperice