Županijsko natjecanje "Čitanjem do zvijezda"

Propozicije

Način realizacije aktivnosti:

Natjecanje se provodi u dvije kategorije: kviz znanja iz odabranih knjiga koje povezuje jedna tema i/ili izrade kreativnog uratka na zadanu temu. Na školsko natjecanje prijavljuje se neograničeni broj učenika, a najbolja tri učenika čine ekipu škole na županijskoj i nacionalnoj razini natjecanja. Pitanja sastavlja posebno ispitno povjerenstvo i ona su njezin autorski rad. Razvoj retoričkih i kreativnih vještina, istraživačko učenje iz različitih izvora (pisanih i elektroničkih), putovanja, sudjelovanje na radionicama, književnim susretima i sličnim aktivnostima važni su rezultati sudjelovanja u ovoj izvannastavnoj aktivnosti.

Osnovna namjena aktivnosti:

Za učenike predmetne nastave osnovne škole te učenike srednje škole zainteresirane za dodatno čitanje nelektirnih djela, natjecanje i kreativni rad na uratku koji predstavlja prikaz odabranih književnih djela. Aktivnost je namijenjena učenicima s intrinzičnom motivacijom za dodatno čitanje, istraživačko učenje i kreativno izražavanje.

Školska razina natjecanja:

• valja pročitati sva tri odabrana naslova

• moguća prijava neograničenog broja učenika

• najbolja tri učenika na školskom natjecanju formiraju školski tim za županijsko natjecanje

• isti učenici mogu se prijaviti u obje kategorije – kviz znanja i kreativni uradak

Županijska razina natjecanja:

• tročlana ekipa škole sudjeluje u kvizu znanja individualno, a njihovi ostvareni bodovi se zbrajaju i daju plasman škole

• nema individualnog rangiranja pojedinih natjecatelja osim u kategoriji kreativni uradak

• plasman na nacionalnu završnicu ostvaruju dvije najbolje plasirane škole iz svake županije

Kategorije natjecanja:

• Kviz znanja