POSEBNI RAZREDNI ODJEL Vijest ima dokument u privitku

U našoj školi djeluje posebni razredni odjel (u daljnjem tekstu PRO) za učenike s organski uvjetovanim poremećajima u ponašanju i progredirajućim psihopatološkim stanjima kojeg vodi Dijana Toljanić, mag.paed.soc. zaposlena na radnom mjestu učiteljice socijalne pedagoginje. U PRO učenicima se osigurava provođenje dodatne edukacijsko rehabilitacijske pomoći socijalne pedagoginje (razvoj akademskih sposobnosti i poticanje razvoja emocionalnih i socijalnih vještina te ublažavanje specifičnih teškoća učenika).

Učenici se školuju u PRO sukladno članku 6. i članku 5. Pravilnika o osnovnoškolskom odgoju i obrazovanju učenika s teškoćama u razvoju (Narodne novine, broj24/15) i temeljem Rješenja Ureda državne uprave za školstvo u Primorsko-goranskoj županiji. Riječ je o kombiniranom razrednom odjelu za učenike od 5. do 8. razreda.

Učenici koji pohađaju PRO su učenici kojima je potrebno individualizirati obrazovni program i prilagoditi ga njihovim mogućnostima i potrebama. U radu s učenicima primjenjuju se prilagođeni materijali, odgovarajuća didaktička sredstva i pomagala.

Rad je organiziran svakim radnim danom u jutarnjoj smjeni, a učenicima se kroz individualizirani pristup u radu te stručne i prilagođene oblike i metode rada osigurava primjereno usvajanje odgojno-obrazovnih sadržaja koje se provodi individualno, u paru i skupno. Uz svakodnevne i kontinuirane odgojne postupke pomaže im se u razvijanju samostalnosti kod donošenje odluka i prihvaćanju odgovornosti za vlastite odluke i postupke, razvijanju samopoštovanja i poštovanja drugih, kvalitetnom provođenju slobodnog vremena, učenju uvažavanja, konstruktivnoj komunikaciji, uvažavanju različitosti i posebnosti svakog, ponaosob i svih međusobno.

Učenicima se tijekom godine osiguravaju različiti oblici izvan učioničke i terenske nastave, posjete u/i izvan škole kao i sudjelovanje i prisustvovanje na svim događanjima u školi. Svakodnevno se u pisanom obliku putem e-dnevnika, dnevnika rada, bilješki ili osobnim razgovorima surađuje s roditeljima i iste savjetuje i podržava u njihovim odgojnim nastojanjima.

Likovna radionica

Dječja maškarana povorka

Scenariji podučavanja

U privitku scenariji podučavanja:

1. Može i drugačije

2. Kako prodati "mačka u vreći"

:: opširnije ::

objavio: Roberta Bonassin  datum: 20. 2. 2024. 08:53