Učenici 8. razreda polaze projektnu nastavu „Učenik građanin“ te Izbornu nastavu – Građanski odgoj i obrazovanje.

Svake školske godine imamo razne aktivnosti, ove školske godine (jedna od njih) je Projekt „Vjerska tolerancija“. Projekt je nastao kao i svojevrsna potreba razvijanja tolerancije identiteta pojedinca i uvažanju istih. Učenici su odabrali jedno dječje pravo, pravo na vjeroispovijest te snimili video pod nazivom My Voice, My Right.

Kurikulumska područja koja projekt uključuje su: DRUŠTVENO – HUMANISTIČKO OSOBNI I SOCIJALNI RAZVOJ GRAĐANSKI ODGOJ I OBRAZOVANJE UMJETNOST ZDRAVLJE 1. Cilj 2.1. upoznavanje vjerskih zajednica grada (unutar projekta „Moja Rijeka“, INNA Građanski odgoj i obrazovanje, Izborna nastava GOO, međupredmetna povezanost GOO, Povijest, Vjeronauk – Islamski, Katolički, Hrvatski jezik, Likovna kultura) 2.2. upoznavanje sa osnovnim obilježjima vjera (obredi, objekti, sakralna umjetnost, prehrana) 2.3. razvijanje tolerancije 2. Obrazloženje cilja (povezan s potrebama, interesima učenika i vrijednostima ŠK): Razvijanje svijesti o uvažavanju različitosti (vjera, naroda) kao važnog čimbenika multikulturalnosti društva. Takodjer, sprječavanju stigmatizacije i predrasuda unutar zajednice u kojoj živimo kao glavni motiv osobnog razvoja pojedinca. Razumijevanje različitosti vjera te upoznavanje i razvijanje moralnih vrijednosti kod svakog pojedinca što je od izuzetne važnosti za stjecanje pozitivnog stava i ispravnih odluka.

Učenici koji su sudjelovali: Ema Kresina, Luka Zulijan, Elena Zarifović, Niobio Grubešić, Lorenzo Gvačić, Leda Perić, Sigrid Cuculić, Željana Redžepović, Mia Graca, Chiara Čakarun, Amela Kajtazović, Nina Suljić, Arbenita Zaharija, Nika Pilipović, Lara Petković, Luis Andrade Momčilović, Emil Čajić, Patrik Lončarić.

Voditeljica projektne i izborne nastave: učiteljica Iva Baraba

« Rujan 2021 »