Školska godina 2023./2024.

Nacionalni projekt Priroda oko mene

Projekt obuhvaća suradnju škola i učenika petih razreda koji uče talijanski jezik na nacionalnoj razini. Cilj projekta je unaprijediti jezične vještine učenika, povećati njihovu motivaciju prema učenju talijanskog jezika te potaknuti ih na suradnju s vršnjacima iz druge sredine. U projektu, uz našu školu, sudjeluju OŠ Mokošica (Dubrovnik), OŠ Smokvica (Smokvica), OŠ Benkovac (Benkovac), OŠ Remete (Zagreb) i OŠ Ivana Zajca (Rijeka).

1. AKTIVNOST - razmjena pisama.

Učenici 5.ab razreda dobili su pisma svojih novih prijatelja iz Dubrovnika.

Učenicima 5.c razreda pisma su stigla iz Zagreba.

Mi smo se predstavili vršnjacima iz Dubrovnika.

Školska godina 2022./2023.

Ove školske godine nastavljamo suradnju sa školama iz Supetra, Podgore, Imotskog i Vele Luke. Projektom pod nazivom Facciamo una passeggiata /Prošetajmo zajedno predstavit ćemo svoj grad/mjesto, istražiti prisutnost talijanskog jezika i poznatih Talijana koji su u njemu boravili.

AKTIVNOSTI:

Talijanski jezik u našem govoru:

Školska godina 2021./2022.

Učenici četvrtog, petog i šestog razreda koji pohađaju izbornu nastavu talijanskog jezika uključeni su u nacionalni eTwinning projekt pod nazivom Nuovi amici/ Novi prijatelji. Projekt okuplja 9 škola iz Rijeke, Zagreba, Zadra, Supetra, Šibenika, Trogira i Podgore.

Cilj projekta je unaprjeđenje jezičnih vještina učenika, povećanje motivacije za učenje talijanskog jezika, stjecanje samopouzdanja pri komunikaciji na talijanskom jeziku te poboljšanje socijalnih vještina.

AKTIVNOST 1.

Božićne čestitke - I biglietti di Natale

Učenici 6.a i 6.b razreda vrijedno izrađuju božićnu čestitku za svoje nove prijatelje!

Izradili su čestitke i slikovnicu pod nazivom Tradizioni natalizie

Učenici 5.a i 5.b razreda izradili su slikovnicu pod nazivom La magia del Natale i uputili prijateljima lijepe poruke.

Učenici 5.c razreda izradili su kolaž čestitku Il biglietto d'auguri.

Učenici 4.a i 4.b razreda izradili vesele čestitke i prijateljima zaželjeli sretan Buon Natale!

AKTIVNOST 2.

Učenici 4. ab razreda crtali su logo projekta. Crteži krase naš pano.

AKTIVNOST 3.

Učenici su predstavili svoj razred i školu te zajedno s prijateljima iz projekta izradili zajedničku knjigu pod nazivom LA SCUOLA SIAMO NOI.

AKTIVNOST 4.

Šestaši su snimili video na temu IL MIO TEMPO LIBERO.

Naš je projekt nagrađen oznakom kvalitete!

« Prosinac 2021 »